Copyright 2000 OKnet, Wejherowo.  Wszelkie prawa zastrzeżone.

UNIPLUS jest szkłem izolacyjnym najnowszej generacji z doskonałymi właściwościami ciepłochronnymi. Szyby UNIPLUS zbudowane są z dwóch tafli szkła float, z których jedna dzięki specjalnemu procesowi produkcyjnemu posiada wysoką izolacyjność termiczną. Uzyskuje się ją poprzez nałożenie (napylenie) na szybę cieniutkiej, niewidocznej warstwy tlenków metali szlachetnych. Napylona powłoka zwrócona jest do przestrzeni międzyszybowej, co zapobiega jej uszkodzeniom.
Jest wysoce przejrzysta i przepuszcza światło oraz promieniowanie słoneczne praktycznie bez żadnych przeszkód, jednocześnie oddaje bardzo niewiele promieniowania cieplnego. Następnie obie szyby zespala się przy pomocy ramki dystansowej.
kliknij aby powiększyć


Dzięki UNIPLUS oszczędzamy podwójnie: kosztowna energia słoneczna grzewcza nie ucieka przez okno, a darmowa energia słoneczna równocześnie dostaje się do wnętrza pomieszczenia. Mówiąc językiem technicznym - bilans energetyczny z uzyskania energii słonecznej jest wyjątkowo korzystny. Przeszklenia UNIPLUS pozyskując energię cieplną nie powodując jej strat. Dzięki szybie UNIPLUS stanowiącej 60% powierzchni okna straty ciepła są redukowane aż do 80% w stosunku do zwykłych szyb. Szyby izolacyjne UNIPLUS izolują ciepło podobnie jak mur o grubości 30 cm.